Erfgoed en Ruimte II (gevorderden)

Locatie
• Online

Datum/Tijd
• 09 september 2014 van 00:00


Erfgoed wordt steeds meer verankerd in onze ruimtelijke ordening. Het is dus van belang dat het daarin goed is geregeld, maar hoe doe je dat daadwerkelijk? In deze cursus bieden wij u handvatten hoe erfgoed in structuurvisie en bestemmingsplan kan worden opgenomen.

De dilemma’s en mogelijkheden maken we inzichtelijk aan de hand van aansprekende praktijkvoorbeelden. In de cursus is veel ruimte om op professioneel niveau daarover met elkaar te kunnen spreken en vragen en ervaringen met elkaar te kunnen delen.

Welke onderwerpen komen ondermeer aanbod?

  • onderzoek en analyse van erfgoed op ruimtelijk niveau;
  • erfgoed in de structuurvisie, verankering van beleid;
  • erfgoed in het bestemmingsplan: structuur, inrichting en modellen;
  • doorkijk naar het omgevingsplan.

Voor wie?
De cursus is bedoeld voor professionals (o.m. werkzaam in de publieke sector) die te maken hebben met ruimtelijke ordening én erfgoed. En die zich daadwerkelijk bezig houden met het opstellen en/of het uitvoeren van de ruimtelijke instrumenten. Van de deelnemers wordt een redelijke kennis van erfgoed en/of ruimtelijke ordening verwacht of te hebben deelgenomen aan de beginnerscursus ‘Erfgoed en ruimte I’.

Wanneer en waar?
9 september 2014 te Amersfoort

Kosten
De kosten voor een cursusdag bedragen Euro 225,00 per persoon.
Dit is inclusief koffie/thee, lunch en een excursie.