Foto: Lviv, Oekraïne 2022 – André Luís Alves
Vanaf 16 februari is de tentoonstelling “Cultuur in tijden van gewapend conflict” te zien in het Nationaal Militair Museum. Samengesteld door de Nederlandse Unesco Commissie en de Koninklijke Landmacht, toont de expositie de impact van de verwoesting van cultureel erfgoed in conflictgebieden wereldwijd. Eerder was de tentoonstelling te zien in het hoofdkantoor van de NAVO in Brussel.
Conflicten hebben een grote invloed op gemeenschappen door zowel menselijk leed als verlies van cultureel erfgoed. Deze unieke fototentoonstelling legt niet alleen het verwoesten van culturele monumenten bloot, maar toont ook de veerkracht en inspanningen van gemeenschappen om op te bouwen. Met indrukwekkende beelden uit o.a. Dresden (1945), Palmyra (2011) en recente beelden uit Oekraïne, laat de tentoonstelling zien wat er gebeurt tijdens en na conflicten. De foto’s zijn tot en met 7 mei 2023 te zien in Soesterberg.
De fototentoonstelling richt de aandacht op de cruciale rol van erfgoedbescherming bij het bewaren van vrede en veiligheid. Unesco werkt samen met landen wereldwijd om erfgoed te beschermen.
Het Nationaal Militair Museum (NMM) in Soesterberg is een van de vier Koninklijke Defensiemusea in Nederland. Samen streven zij om het publiek te informeren over de waarde van vrijheid en dat vrijheid niet vanzelfsprekend is.

