Locatie
• Paviljoen Welgelegen
Datum/Tijd
• 22 april 2016 van 13:30 - 17:30
Uitnodiging
Kom naar het eerste Chinees-Nederlandse forum rondom gebouwd erfgoed!
We nodigen u van harte uit om op vrijdagmiddag 22 april in het provinciehuis in Haarlem deel te nemen aan het eerste Chinees-Nederlandse forum rondom gebouwd cultureel erfgoed. Chinese en Nederlandse sprekers laten elkaar aan de hand van voorbeelden, de ontwikkelingen in hun land zien en gaan op zoek naar manieren om van elkaar te leren.
Kom samen met erfgoedprofessionals, architecten, ondernemers, marketeers, bestuurders en andere geïnteresseerden en ervaar welke onverwachte kansen nauwere Chinees-Nederlandse banden te bieden hebben.
Enorm reservoir
China’s ontwikkeling gaat de laatste jaren een nieuwe fase in. Economisch heeft het land zich tot wereldmacht ontwikkeld, maar ook op cultureel gebied maakt China grote stappen. Met 1,3 miljard inwoners en meer dan vijfduizend jaar historie heeft het land een enorm reservoir aan cultureel erfgoed. De afgelopen jaren werkt China er hard aan om die eigen geschiedenis te conserveren en ontsluiten. Dat gebeurt op grote schaal. Iedere werkdag opent in China een nieuw museum de deuren. Nederland en China zijn op dit gebied al een samenwerking overeengekomen, waardoor Nederlandse en Chinese experts nu hun kennis delen in projecten.
Over en weer inspireren
Ook op het gebied van gebouwde erfgoed liggen er kansen om van elkaar te leren. Zo kent China een grote hoeveelheid restauratieprojecten van uitzonderlijke omvang. De uitgangspunten zijn daarbij soms een andere dan hoe Nederland met haar erfgoed om gaat. Beide perspectieven hebben elkaar echter het nodige te bieden, want ook in Nederland verschuiven onze principes rondom restauratie. Zo maken we tijdens het forum kennis met Chinese voorbeelden en zetten we daar de Nederlandse praktijk tegenover. En soms kiezen we ook vergelijkbare manieren van aanpak.
Initiatief
Het forum is een initiatief van de Chinese ambassade en wordt georganiseerd in samenwerking met DutchCulture, de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, het LeidenAsiaCentre en het Instituut voor Erfgoed & Marketing, IVEM.
Aanmelden en programma
Bijwonen van het forum is gratis. U kunt zich aanmelden via de website van het Instituut voor erfgoed & marketing: www.ivem.nl/china-erfgoedforum. Na inschrijving ontvangt u later deze maand van ons per e-mail routebeschrijving en het forumprogramma.
De voertaal van het forum is Engels.
