Locatie
• Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed
Datum/Tijd
• 10 juni 2016 van 11:30 - 16:00
Gebouwen hebben een bestemming nodig en dat geldt ook voor monumentale objecten. Gebruik en hergebruik zijn een voorwaarde voor instandhouding. In plaats van nieuwbouw vindt in Nederland steeds vaker hergebruik of medegebruik plaats van bestaande gebouwen.
Op vrijdag 10 juni organiseren de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed en het Nationaal Restauratiefonds voor de vierde keer de Contactdag Herbestemming in Amersfoort. Deze dag is bedoeld voor initiatiefnemers en betrokkenen van herbestemming van karakteristieke gebouwen in Nederland en staat in het teken van uitwisseling van kennis en ervaring.
Het programma bestaat uit presentaties, workshops, persoonlijke adviesgesprekken en een kennismarkt. Onderwerpen die aan bod komen zijn onder andere financiering van herbestemming, brandpreventie en veiligheid, maar ook het tijdelijk gebruik van leegstaand monumentaal vastgoed. Meer informatie en aanmelden via www.contactdagherbestemming.nl. Aan deelname zijn geen kosten verbonden.
De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed en het Nationaal Restauratiefonds steunen initiatiefnemers met een hart voor monumentale gebouwen met geld, inspiratie, kennis en advies.

