Locatie
• Online
Datum/Tijd
• 06 september 2018 van Hele dag
Tweedaagse cursus voor startende medewerkers die te maken krijgen met erfgoed, werkzaam zijn bij gemeente, provincie of andere (erfgoed)organisatie.
Erfgoed gaat over monumenten, archeologie, cultuurlandschap, roerend erfgoed, immaterieel erfgoed en over veel meer. Het is dus een belangrijk onderdeel van onze (leef)omgeving. Dit betekent dat ook veel mensen betrokken zijn bij dit onderwerp, vaak verdeeld over veel verschillende organisaties. Voor een startende erfgoedprofessional nog niet zo eenvoudig om direct goed overzicht te krijgen. In deze tweedaagse cursus maken we u wegwijs in de erfgoedsector.
U hebt tijdens uw werk sinds kort te maken met erfgoed en wilt daar meer over weten?
Niet alleen kennis over het erfgoed zelf is van belang, maar ook hoe met erfgoed kan worden omgegaan. Respectvol omgaan met erfgoed is steeds meer een kwestie van samenwerken. Binnen uw eigen organisatie, maar ook er buiten. Er zijn veel organisaties die zich inzetten voor het erfgoed. Wat kunnen zij voor ú betekenen bij het uitvoeren van uw dagelijkse werk in deze sector.
Welke onderwerpen komen onder meer aan bod?
• wat is erfgoed: grondbeginselen en uitgangspunten;
• de ontwikkeling van de erfgoedsector;
• de huidige erfgoedsector in hoofdlijnen (nationaal, internationaal);
• regelgeving en financiering in het kort;
• belangrijke ‘spelers’ in dit veld en hun betekenis voor u;
• praktijkvoorbeeld gemeente Amersfoort;
• uitwerken van een erfgoedopdracht;
• een excursie.
Voor wie?
Deze tweedaagse cursus is bestemd voor startende medewerkers die te maken krijgen met erfgoed, werkzaam zijn bij gemeente, provincie of andere (erfgoed)organisatie. Daarnaast is deze dag ook interessant voor een ieder, die op andere wijze geïnteresseerd is in erfgoed en daar meer over wil weten.
Resultaat: wat bereikt u met deze cursus?
• kennis van het erfgoedveld op hoofdlijnen;
• inzicht in het werk van verschillende erfgoedspecialisten;
• inzicht in de diversiteit van het veld;
• inzicht in wie je waarvoor kan ondersteunen;
• uitbreiding van je netwerk.
Wanneer en waar?
Dag 1: donderdag 6 september 2018
Dag 2: donderdag 27 september 2018
Kosten
De kosten voor deze tweedaagse cursus bedragen € 450,00 per persoon.
Dit is inclusief koffie/thee, lunch en excursie.
Link naar de website erfgoedacademie.nl/opleidingsaanbod/cursusaanbod-erfgoed-in-de-praktijk/cultureel-erfgoed-een-kennismaking-2-dagen
