RCE Kennisdag Collecties en Connecties

Locatie
Online en op locatie

Datum/Tijd
• 13 juni 2022 van 09:00 - 17:30


Een inspirerende dag voor erfgoedprofessionals om elkaar weer te ontmoeten en live bij te praten over actuele collectievraagstukken. De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed en de Museumvereniging organiseren deze Kennisdag vol workshops, case studies en presentaties.

Het programma belicht verschillende thema’s en ontwikkelingen, op het gebied van behoud en beheer (o.a. veiligheidszorg, depots, collectieplan, collectieregistratie, kunst in openbare ruimte), afstoten en verwerven (o.a. herziening LAMO, collectiewaardering, ethiek), bruiklenen (o.a. bruiklenen uit de Rijkscollectie RCE, bruikleenverkeer), beladen erfgoed (cultuurgoederen Tweede Wereldoorlog, restitutie, slavernijverleden en koloniaal erfgoed in de collectie, herkomstonderzoek) en digitaal erfgoed (o.a. digitale transformatie en het focusmodel).

Een gevarieerde update in vijf rondes met deelsessies, en de mogelijkheid om CollectieCentrum Nederland (CC NL) te bezoeken.

De bijeenkomst is gratis, maar aanmelden is wel nodig. U ontvangt een bevestiging per mail over uw wijze van deelname.

Vooraf aanmelden voor de deelsessies is niet nodig. U kiest op de dag zelf waar u aan wilt deelnemen.

Programma

Tijd      Onderwerp

9.00     Inloop en ontvangst

10.00   Welkom en opening door Susan Lammers, directeur van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed

10.30   Ronde 1: keuze uit 5 deelsessies, of ochtendexcursie naar CC NL

11.30   Ronde 2: keuze uit 5 deelsessies

12.15   Lunch

13.15   Ronde 3: keuze uit 5 deelsessies, of middagexcursie naar CC NL

14.15   Ronde 4: keuze uit 5 deelsessies

15.15   Ronde 5: keuze uit 5 deelsessies

16.00   Slotwoord door Vera Carasso, directeur Museumvereniging

16.30   Netwerkborrel

Aanmelden