Seminar ‘Op weg naar herhaalbezoek’

Locatie
Korzo Theater

Datum/Tijd
• 02 november 2015 van 00:00


Wat doe jij om herhaalbezoek aan jouw museum of theater te stimuleren? Weet je wat je bezoekers wel en niet interessant vinden? En evalueer je de marketingacties die je hebt ontwikkeld?

Onderzoek toont aan dat het vijf keer zoveel kost om een nieuwe klant te werven dan om een bestaande klant terug te laten keren. Herhaalbezoek is dus heel belangrijk.

Er is een groeiend besef bij culturele organisaties dat kwantitatieve en kwalitatieve data heel nuttig zijn voor de ontwikkeling van succesvolle marketingcampagnes. Maar de praktijk leert ook dat veel van deze instellingen kansen laten liggen. Van welke data maak je nog geen gebruik? Wat kun je leren van andere organisaties?

Dit seminar biedt je handvatten en inspiratie om richting je publiek op feiten gebaseerde acties te ondernemen.

Voor wie

  • Directeuren en bestuurders van podiumkunstinstellingen en musea
  • Marketing-, PR- en communicatieprofessionals in de cultuursector

Wat kun je verwachten?

  • Presentatie van de belangrijkste bevindingen uit ‘Rapport Publieksbinding’ – Quiz mee! | VSBfonds & statistisch onderzoeksbureau MIcompany
  • Presentatie van een onderzoek naar de effecten van een voorstelling op bezoekers – Primeur van de resultaten! | Holland Dance & TU Delft
  • Column over de zoektocht naar de beste app van de wereld: hoe kun je in culturele organisaties bezoekersinformatie registreren met interactieve en digitale toepassingen? | Peter Slavenburg, creatief bureau Northern Light
  • Discussie met de zaal
  • Netwerkborrel

De middag staat onder leiding van Anna Elffers, docent Cultuur & Publiek aan de Universiteit Maastricht en adviseur/onderzoeker op het gebied van publieksbereik.

Wat deze middag je oplevert

  • Inzicht in het belang van fact based marketing
  • Kennis over succesfactoren en valkuilen bij het creëren van herhaalbezoek
  • Inspiratie uit ervaringen van andere culturele instellingen
  • Mogelijkheid om met anderen uit de sector ervaringen uit te wisselen

Kom je ook?
Wij zien je graag op 2 november! Heb je nog vragen of wil je meer informatie ontvangen? Neem dan contact op met Erika Happe.

Speciaal voor ACMC-leden
ACMC-leden kunnen dit seminar volgen tegen een gereduceerd tarief van € 35 pp. Wil je hiervan gebruik maken, vraag dan de kortingscode aan bij Erika Happe.

Dit seminar is een initiatief van Cultuur+Ondernemen.