Themadag stichting Terebinth in ’s-Heerenberg: Begraven in Montferland

Locatie
Grandcafé De Snor

Datum/Tijd
• 10 oktober 2020 van 11:00 - 17:00


Terebinth, de nationale stichting voor funerair erfgoed, organiseert op zaterdag 10 oktober in ’s-Heerenberg een themadag over Begraven in Montferland. Aandacht krijgen drie historische begraafplaatsen: de Joodse Begraafplaats (gesticht ca. 1752), de Protestantse Begraafplaats bij kasteel Berg (met een grafkelder van vóór 1638) en de Oude R.K. Begraafplaats De Goede Herder (in 1863 ingewijd). Hoe is de stand van zaken rond deze begraafplaatsen? Wat wordt er gedaan aan het behoud? 

Rondleiding over de protestantse begraafplaats naast Huis Bergh 

In de ochtend geeft Jack Ariës een rondleiding over de N.H. begraafplaats naast Huis Bergh. Hij maakte in 2017 in opdracht van de gemeente Montferland een inventarisatie van begraafplaats Martinus in Didam en van de Oude R.K. Begraafplaats in ’s-Heerenberg. Hij spant zich nu in voor een tienjarenplan om op beide begraafplaatsen een aantal grafmonumenten op te knappen. Doelen zijn: te zorgen voor een goede (her)bestemming van deze begraafplaatsen, draagvlak creëren en een en ander toekomstbestendig maken en houden.

Herstel van Joodse begraafplaats

In de middag houdt Frits Frauenfelder een presentatie over het herstel van de Joodse begraafplaats in ’s-Heerenberg: wat is er inmiddels gedaan en hoe ziet de planning er verder uit? Hij is bestuurslid van de Heemkundekring Bergh en zet zich actief in voor behoud en restauratie van de Joodse begraafplaats.

Bezoek aan de Oude R.K. Begraafplaats

Daarna leidt Jack Ariës de deelnemers aan deze dag rond op de Oude R.K. Begraafplaats aan de Oude Doetinchemseweg. De vraag is hier ook vooral wat er gedaan kan worden om de restauratie en het behoud van deze monumentale plek te realiseren.

Aanmelden

Stuur een mail naar bureau@terebinth.nl. Voor detail-informatie over het programma klik hier.

Kosten: 20 (donateurs) en 25 euro (niet-donateurs).