De gemeente Woerden treft binnenkort uit voorzorg enkele voorzieningen aan de watertoren. Zo worden er stempels aangebracht onder de trapbordessen en komt er een net rondom de kantelen. (…) De gemeente wil de watertoren verkopen en heeft in afwachting daarvan de laatste jaren geen onderhoud gepleegd. Eind 2011 werd duidelijk dat verkoop aan de Stichting HoogInWoerden niet door zou gaan.
Reacties
Geef een reactie
We hebben zorg genomen om alle rechthebbenden voor hier gereproduceerde foto's te traceren, soms evenwel zonder succes. Iemand die in dit opzicht meent rechten te hebben wordt vriendelijk verzocht om contact op te nemen met de redactie van de Erfgoedstem.
De watertoren is een zeer herkenbaar object in Woerden en een deel van ons erfgoed. Het zou uitermate jammer zijn als dit gebouw gesloopt zou worden. Om het verval tegen te gaan is periodiek onderhoud essentieel. Het is begrijpelijk dat de gemeente in deze tijd moet bezuinigingen en het onderhoud minimaliseert, helaas zou dit op termijn wel eens duur kunnen zijn. Een herbestemming van het gebouw kan geld opleveren voor een gedegen onderhoud en zal kunnen helpen om dir gebouw te behouden. wellicht dat iedere inwoner die begaan is met Woerden nog eens goed kan nadenken over een nieuwe bestemming.