“Een beschermd monument verliest zijn functie en de eigenaar moet het verkopen. Dit lukt hem niet, en hij dreigt failliet te gaan. De eigenaar wil daarom dat het pand van de monumentenlijst gehaald wordt zodat hij de grond als bouwgrond kan verkopen. Wat moet de gemeente doen? ” Deze en andere vragen legt de gemeente de komende periode aan u voor. Aanleiding: de nieuwe conceptnota erfgoedbeleid.
De komende periode kunnen inwoners en geïnteresseerden hun mening geven over dit onderwerp op het online platform www.erfgoedrheden.nl. Daarnaast gaat wethouder Ron König van half maart tot eind april in alle kernen het gesprek aan met inwoners over cultuurhistorisch erfgoed.
Behoud erfgoed voor volgende generaties
De gemeente Rheden is met bijna zevenhonderd gemeentelijke en rijksmonumenten een paradijs voor liefhebbers van cultuurhistorie. Het erfgoed is van groot belang voor de uitstraling van Rheden. Inwoners en toeristen profiteren dagelijks van de unieke combinatie van de landgoederen, parken, monumentale huizen en natuur. Wethouder Ron König : “Cultuurhistorie bepaalt grotendeels de identiteit van Rheden. Het is daarom van belang dat dit in een goede staat wordt doorgegeven aan volgende generaties. Veel mensen voelen zich hierbij erg betrokken. Reden temeer om echt in gesprek te gaan met hen”.
Online platform
Op www.erfgoedrheden.nl kunnen mensen gedurende zes weken onafhankelijk van tijd en plaats bijdragen aan de discussie en hun mening geven. De gemeente hoopt met de inzet van het online platform zoveel mogelijk reacties binnen te halen. Daarbij kan het platform ook weer input leveren voor de bijeenkomsten in de dorpen.
De discussie op het platform vindt plaats aan de hand van een aantal dilemma’s waar de gemeente in de praktijk daadwerkelijk tegenaan loopt. Ook stelt de gemeente een aantal vragen over hoe men aankijkt tegen cultuurhistorie in de eigen woonplaats.
Dorpsgesprekken in alle kernen In de periode van half maart tot eind april gaat de gemeente in alle zeven dorpen een erfgoedbijeenkomst organiseren. Tijdens de bijeenkomsten kunnen mensen aangeven welke cultuurhistorische elementen hun dorp uniek maken. Ook verwachtingen over de rol van de gemeente in het erfgoedbeleid en de mogelijke rol van inwoners en instanties komen aan de orde. Aanmelden kan via p.zweers@rheden.nl o.v.v. naam, adres, woonplaats en email of telefonisch: (026)49 76 441. Na aanmelding volgt nadere informatie.
Het totale resultaat van de bijeenkomsten en de reacties op het online platform wordt gebruikt om het erfgoedbeleid nader uit te werken. Wethouder Ron König “We hopen daarom dat zoveel mogelijk mensen een bijdrage leveren in welke vorm dan ook. De gemeenteraad kan dan in juni 2012 een goed besluit nemen over de definitieve erfgoednota.”
Geef een reactie