DOESBURG – Na Krijn, Trijntje en Cees de Steentijdman, heeft ook de anonieme, 17e eeuwse, ‘Tienermoeder van Doesburg’, een naam gekregen. Op initiatief van de Doesburgse wethouder Henk Westra heet de jong gestorven moeder vanaf nu ‘Geeske’. Volgens archeologen zijn het meisje en haar kind rond 1700 beiden in het kraambed gestorven. Dat het handelt om een zeer jong kind, leiden de archeologen af uit de geringe lengte van het grootste skelet: 1,20 meter. De vondst kreeg veel aandacht in de media.
Kistje
Het meisje is samen met haar baby tussen de benen in één kistje begraven naast de Gasthuiskerk. Dat gebouw fungeerde 3 eeuwen terug als ziekenhuis.
Stadsarcheoloog Michel Groothedde: “We gaan ervan uit dat het meisje daar liefdevol is opgevangen nadat ze misschien was verstoten.” Het grafje is na de ontdekking donderdag inmiddels geruimd.
“Dit is een heel bijzondere opgraving. We denken dat het om een meisje van negen of tien jaar oud gaat. Tussen haar benen is een babylichaam aangetroffen, dus we denken aan een kraamdood. Er zijn spijkers aangetroffen, dus ze is waarschijnlijk in een kist begraven”, aldus Westra. Momenteel wordt er nader onderzoek gedaan, om meer te weten te komen over de vondst. Gedacht wordt om het skelet onder te brengen in streekmuseum De Roode Tooren. “Maar daarover moeten we nog in overleg. Maar dit is heel bijzonder voor Doesburg en de omgeving”, aldus Westra.
de Gelderlander en Doesburg Direct
Caspar Steinebach
Laatste berichten van Caspar Steinebach (toon alles)
- Archeologen speuren in Rossum naar resten oudste burcht Nederland - 17 december 2015
- Grond onder nieuwe woonwijk blijkt goudmijn - 17 december 2015
- Eeuwenoude vondsten langs spoor Haren - 15 december 2015

