Nadat eerder de RCE al een negatief advies gaf over de sloop, leeft de toekomst van de St Laurentiuskerk volop in Weesp. Het Cuypersgenootschap heeft aangekondigd een plan voor herbestemming van het gebouw te ontwikkelen. Hiervoor heeft het genootschap contact opgenomen met lokale ondernemers om te interesse te peilen. Het Cuypersgenootschap wil aantonen dat herbestemmen, met kantoren en bedrijven een sluitende case kan worden gemaakt in de hoop de gemeenteraad te overtuigen. Inmiddels heeft wethouder Peter Eijking afkeurend gereageerd op het initiatief. Volgens hem is het genootschap alleen maar uit op vertraging.
Reacties
Geef een reactie
We hebben zorg genomen om alle rechthebbenden voor hier gereproduceerde foto's te traceren, soms evenwel zonder succes. Iemand die in dit opzicht meent rechten te hebben wordt vriendelijk verzocht om contact op te nemen met de redactie van de Erfgoedstem.
Ik hoop dat deze sierlijke kerk niet wordt gesloopt. Ook het interieur (houten tongewelf, beelden, muurschilderingen, glas-in-loodramen en orgel zijn waardevol. Behoud van de kerk is ook een eerbetoon aan alle vaklieden die dit monument tot stand brachten. Anno 2015 is het ondenkbaar om zo’n gesamtkunstwerk te bouwen (onbetaalbaar). Laten we dan behouden wat er is en er trots op zijn dat de gemeente zo’n monument rijk is. https://www.youtube.com/watch?v=NOTLB3s8DPI
Weleens nagedacht van wie nu die kerk eigenlijk is? Volgens mij is deze kerk destijds gebouwd met geld wat van de bewoners is gevraagd en door hen is geschonken en nagelaten de kerk. Dus als de kerk nu eens een geste naar de huidige bewoners van Weesp zou kunnen doen? Bisdom, geef deze kerk weer aan de bewoners van Weesp terug deze zijn uiteindelijk de rechtmatige eigenaren. Doe het vooral symbolisch en geef, net als zei zelf gedaan hebben in het verleden.
Belachelijk om zoiets moois te slopen. wie krijgt dat in zijn suffe kop.Moet zich na laten kijken.
Welke Mafketel krijgt het verzonnen om zoiets te slopen????? Ik ben niet gelovig maar dit is niet normaal om zoiets te slopen. Moet zichzelf eens bedenken wat die verzonnen krijgt.Hoop dat het nooit gebeurd en die lui nooit hun zin krijgen,dat ze hun eigen huis slopen, maar toch niet een monumentaal gebouw wat nooit meer terug komt.e
Wat heeft wethouder Peter Eijking voor belang bij sloop???
(Eijking is een vrindje van de projectontwikkelaar) tuingrond a 15 euro/m2 tovert hij om in bouwgrond a 650 euro/m2
en passant tovert hij ook het eeuwen oude beschermde stadsgezicht van deze mooie vestingstad om, de eeuwenoude skyline van Weesp is daarmee voorgoed geruïneerd,
alles van waarde is weerloos
laten we dat toe??