
Wat moet je als universiteit met een rijksmonumentaal klooster? De Radboud Universiteit heeft er het academiegebouw van gemaakt. Het is een uithangbord met allure geworden. Zeker vergeleken met het doelmatige, maar saaie bestuursgebouw.
Al met al heeft het nieuwe vlaggenschip ruim 17 miljoen euro gekost. De universiteit had al lang een afspraak met de jezuïten over het eerste recht van koop. In 2013 kwam de transactie rond.
“Die aankoop kon de universiteit niet laten lopen”, zegt Michel ter Berg van het universitair vastgoedbedrijf. “De kans om dit terrein dat grenst aan de universiteit te verwerven, komt immers maar één keer voorbij.”
Dit artikel bevindt zich achter een betaalmuur. Elke maand mag u 3 van de beste artikelen van de Gelderlander lezen.
Geef een reactie