Tot in de twintigste eeuw was hennep, of ‘kennip’, in het gebied rond Leiden een populair gewas. Het diende als grondstof voor touwen, zeilen en kleding. Johan van Duvenvoirde en Woude, heer van Warmond, Alkemade en Esselijkerwoude liet alle ‘kenniplanden’ in zijn gebied opmeten, zodat hij er belasting over kon heffen. Het register is onlangs overgedragen aan Erfgoed Leiden en Omstreken.
Het register heeft de vorm van een boekje en geeft onder andere een overzicht van opmetingen van de ‘kenniplanden ofte teelackers’ in Hoogmade, Koudekerk, Haarlem, Aalsmeer, Leimuiden, Rijnsaterwoude, Warmond en in de dorpen onder Alkemade.

Eerste pagina uit het register van de opmetingen van de ‘kenniplanden ofte teelackers’ Foto: via Erfgoed Leiden en Omstreken
