De NYMA watertoren is de winnaar van de watertorenprijs 2025. De watertoren is herbestemd tot café, restaurant en zalen voor bijeenkomsten als onderdeel van de NYMA makersplaats in Nijmegen. De prijs is op 7 mei uitgereikt aan Bas de Vries, Bauke Smit en Wimke van den Heuvel de initiatiefnemers en onvermoeibare aanjagers van het inspirerende concept van de nieuwe creatieve broedplaats. De herbestemming is ontworpen door Iggie Dekkers en Piet Hein Eek.
Overtuigende herbestemming
De NYMA watertoren in Nijmegen krijgt de watertorenprijs 2025 vanwege de overtuigende herbestemming van de vervallen industriële watertoren tot spil in de nieuwe creatieve broedplaats op het voormalig industrieterrein van de Kunstzijdespinnerij NYMA.

Watertoren als middelpunt van activiteitenprogramma
De getransformeerde watertoren is niet alleen het iconische beeldmerk van de makersplaats het is ook het middelpunt van het activiteitenprogramma. Onder in de toren is het publieke café, bovenin zit de panoramabar en de tussengelegen verdiepingen zijn bestemd voor vergaderingen, cursussen en dergelijke.
Eerste industriële toren die de watertorenprijs verdient
Na 30 jaar drinkwatertorens is dit de eerste industriële toren die de watertorenprijs verdient. Hieronder een link naar het volledige juryrapport en beelden van de uitreiking.

