Archis 3 door technische problemen pas volgende week online

De nationale archeologische database Archis3 is door technische problemen nog niet online. De planning was om Archis3 afgelopen week online te hebben. Streefdatum voor de nieuwe lancering is nu volgende week dinsdag. De storing ontstond doordat er tijdens het pinksterweekend iets mis ging met de migratie van de gegevens van Archis2. In een verklaring zegt een medewerker van de RCE zich te beseffen dat dit heel vervelend is, maar dat ze ‘het niet mooier kunnen maken dan dat het is’.

Archis 3 moet de opvolger worden van Archis2 dat sinds een aantal jaar online is. Het nieuwe systeem moet moderner worden en het invoeren van gegevens gebruiksvriendelijker. Ook moet het vernieuwde Archis een open systeem worden dat toegankelijk is voor zowel de specialist als de belangstellende burger. Archis 3 is dan ook ontwikkeld vanuit de visie dat meer informatie leidt tot meer kennis en tot een betere bescherming van ons archeologisch erfgoed. Todat Archis 3 online is, zijn de gegevens uit het oude Archis2 nog wel beschikbaar via https://archis.cultureelerfgoed.nl. Zodra de nieuwe database online staat, zal de RCE hiervan een bericht geven.

The following two tabs change content below.

Caspar Steinebach

Caspar Steinebach (Leiden, 1984) woont in Utrecht. Hij studeerde journalistiek in Zwolle en archeologie in Amsterdam. Sinds 2013 is hij redacteur archeologie bij de Erfgoedstem. Voor TGV Teksten en Presentaties in Leiden deed hij onderzoek naar de beeldvorming van Nederlandse archeologie in de media. In 2014 richtte hij, CultureRoad op, dat zich bezig houdt met culturele producties.

Laatste berichten van Caspar Steinebach (toon alles)